Granulat

Detalmet - Proces technologiczny Granulat dostarczany jest przez producenta – firmę SABIC z Holandii – bezpośrednio do hal produkcyjnych. Zgodnie z Zakładową Kontrolą Produkcji w firmie Detal-Met przed dopuszczeniem do produkcji dostarczone tworzywo jest poddawane badaniu masowego wskaźnika płynięcia – w celu sprawdzenia czy jest zgodne z deklarowanym przez Producenta.

Produkcja kształtek

Detalmet - Proces technologiczny Tworzywo, którego temperatura wynosi od 22 do 26°C podawane jest do wtryskarki poprzez pneumatyczny podajnik. Następnie w cylindrze wtryskarki zostaje podgrzane (plastyfikowane) do temperatury 200-220°C przez grzałki elektryczne umieszczone w cylindrze maszyny. Kolejnym etapem produkcyjnym jest wtrysk do formy w celu uzyskania określonego detalu. Następnie dochodzi do schłodzenia układu i uformowania produktu, który zostaje wypchnięty z formy wtryskowej. Formy, które wykorzystuje Firma Detal-Met do produkcji kształtek z PP-R3 mogą wytworzyć z jednego wtrysku od 1 do nawet 24 detali.

Produkcja rur

Detalmet - Proces technologicznyTworzywo wcześniej przygotowane podawane jest do wytłaczarki poprzez podajnik pneumatyczny, a nastepnie plastyfikowane w cylindrze do temperatury 200°C za pomocą grzałek elektrycznych. Po plastyfikacji tworzywo podawane jest przez ślimak wytłaczarki na głowicę, która formuje kształt rury (zarówno średnicę jak i grubość ścianki). W kolejnym etapie produkcji tworzywo jest wyciągane przez odciąg, który znajduje się na końcu linii technologicznej. Na całej długości linii uformowana rura jest chłodzona w wannach za pomocą wody (pierwsza za wytłaczarką próżniową, a następnie natryskowe). Długość drogi chłodzenia uzależniona jest od prędkości wytłaczania. Temperatura wody używanej do chłodzenia: 14-16 ° C. Po schłodzeniu rury jest ona cięta na określony wymiar i umieszczana w opakowaniach zbiorczych.